Čištění suchým ledem s KÄRCHER

Čištění vozidla suchým ledem

Čistota beze zbytku

Znečištěné části karoserie, spodku vozidla, motoru, interiéru, plastových dílů, to vše zvládne dokonale vyčistit profesionální čistič pomocí suchého ledu vytvořeného z CO2.  S výkonnými zařízeními Ice Blaster od společnosti Kärcher vyčistíme váš automobil od všech nečistot, mastnot, rzi, skvrn atd. Pelety suchého ledu se po otryskání zcela rozpustí na oxid uhličitý (CO2). Všechno, co poté zbyde, je čistota. Není tak nutně čekat, až se vysuší čalounění sedaček jako je tomu obvyklé při klasickém čištění vodou a saponáty. 

Šetrnost otryskávání suchým ledem vůči životnímu prostředí


Žádné nebezpečné látky

Při otryskávání suchým ledem se nepoužívají žádné jedovaté či ekologicky škodlivé chemikálie nebo ředidla. Nevznikají tak žádné jedovaté nebo zdraví ohrožující výpary. Zaměstnanci tak nejsou ohroženi používáním nebezpečných a zdraví škodlivých látek.

Snadná likvidace

Při otryskávání suchým ledem nezůstávají žádné zbytky otryskávacích prostředků. Uvolněné nečistoty padají k zemi a mohou se tak smést. Zlikvidovány musejí být pouze spadané nečistoty. Pokud se však naopak použití chemikálie a ředidla, zůstává toxický odpad, který musí být draze zlikvidován.

Žádné druhotné odpady

Při otryskávání pískem, sodou nebo vodou se samotný použitý otryskávací prostředek stává problematickým odpadem, pokud jím byly odstraněny nebezpečné nečistoty. Napadne tak velké množství druhotných odpadů, které se eventuálně musí velmi složitě a nákladně zlikvidovat.

Výroba oxidu uhličitého

CO2 je vedlejším produktem dalších výrobních procesů v průmyslu. Oxid uhličitý například vzniká při propláchnutí CO2 při syntéze amoniaku, methanolu. Velká část použitého CO2 se získá ze surového plynu oxidu uhličitého, který se vyskytuje jako odpadní plyn při chemickém zpracování zemního plynu a ropy. Dále vzniká oxid uhličitý při spalovacích procesech v elektrárnách nebo při kvašení.

V průmyslových zemích se proto CO2 již nevyrábí samostatně/extra a spalování fosilních paliv k získání CO2 tak již zcela vymizelo.

Výhody čištění suchým ledem

  • Čištění bez přípravy - vozido se kvůli čištění nemusí nejprve složitě rozebírat. Pelety doputují snadno i do těch nejmenších koutů.
  • Minimální prostoje vozidla
    díky rychlému a efektivnímu čištění se suchým ledem odpadá čas na schnutí vozidla.
  • Čištění šetrné k životnímu prostředí
    bez dodatečných chemikálií a litrů vody.
  • Povrchy vozidla nejsou poškozovány
  • Žádné usazeniny
  • Suchý led se beze zbytku sublimuje na CO2. Neexistují žádné zbytky jako otryskávací prostředek nebo odpadní voda.

Čistota = chlad se zrychlením

Zařízení Ice Blaster zrychluje pohyb pelet suchého ledu o velikosti až 3 mm stlačeným vzduchem na více než 150 m/s. Chladnou o teplotě -79 °C nečistoty zmrznou a popraskají. Pelety suchého ledu pak se svojí vysokou rychlostí nečistoty snadno odstraní. Obzvláště účinná metoda, kterou lze odstranit téměř jakoukoliv nečistotu šetrně vůči materiálu.

Od oxidu uhličitého k ledu

Při výrobním procesu plyne tekutý oxid uhličitý v tlakových cylindrech peletizéru a je na základě poklesu tlaku zpevněn na sníh suchého ledu. Ten je pak hydraulickým cylindrem zhuštěn a slisován extruzní deskou. Takto vzniklé tyčinky suchého ledu se následně rozlomí na pelety.

Pro koho je tato služba určena?

Pravidelná údržba

Nechte si 2x do roka kompletně vyčistit a zkontrolovat nejen interiér a exteriér vozidla, ale zejména spodní část karoserie a motoru, které jsou vystaveny extrémním podmínkám a často podléhaji díky nečistotám korozi a nadměrnému opotřebení. Zároveň vám umíme v našem servisu vyměnit všechny poškozené a opotřebované díly. Splníte tak předpoklad delší životnosti vozidla a vyšší zůstatkové hodnotě vozidla na konci leasingu, při prodeji apod.

Chci dobře prodat

Rozhodli jste se prodat svoje vozidlo a chcete, aby dobře vypadalo a fungovalo stejně dobře i dalšímu majiteli? Nabízíme vám kompletní prohlídku vozidla, provedení oprav a výměn náhradních dílů za nejlepší možné ceny, zároveň vám vozidlo kompletně vyčistíme případně profesionálně nafotíme, natočíme jeho video prezentaci. Získáte tak nejen víc peněz za jeho prodej, ale i spokojeného zákazníka, kterému bude vozidlo sloužit další roky.

Renovace vozidla

Zabýváte se renovacemi vozidel značka Škoda? Pomůžeme vám dokonale vyčistit všechny díly vozidla, karoserie, sedaček, plastových dílů apod. Zároveň vám nabídneme širkoký sortiment náhradních dílů pro všechny modely Škoda. Můžete od nás očekávat odborné poradenství a pomocnou ruku. Rádi vám vaše zrenovované vozidlo nafotíme či vytvoříme profesionální videoprezentaci a pomůžeme s případným prodejem.

Příprava na STK

Chystáte se se svým vozidlem na STK? Nechte si vaše vozidlo před kontrolou na STK řádně vyčistit případně prohlédnout a opravit.

Luxus pro luxus

Máte krásné a drahé vozidlo a chcete aby i krásné dlouho zůstalo? Nechte si od nás svoje vozidlo vyčistit suchým ledem pravidelně nebo kdykoliv vás napadne. Nabízíme pickup servis včetně dotankování a doplnění kapalin.

Šetrné čištění elektromobilu

Chcete váš elektro automobil při jeho čištění ušetřit spousty vody? Využijte naší službu čištění vozidel pomocí suchého ledu ať máte jistotu, že vám proud vody nenateče při čištění vašeho vozidla někam kam by neměl.

Vracení vozidla z leasingu

Užíváte vozidlo na operativní leasing a blíží se chvíle, kdy budete vozidlo vracet? V tento moment je ideální si nechat vozidlo od nás kompletně vyčištit a případně zkontrolovat a opravit.

Poptejte naše služby

Jedná se o novou službu, aktuálně přijímáme předobjednávky, ceny vám nabídneme individuální dle vašich požadavků